Darmowa dostawa od 129,00 zł

Przewodnik podróżowania z psem

2020-07-23
Przewodnik podróżowania z psem

Jeśli uważasz, że zwierzęta domowe są członkami rodziny, dlaczego twój pies miałby zostać w domu podczas rodzinnych wakacji, prawda?

W niektórych przypadkach twój pies może odczuwać ulgę, że zostanie pominięty podczas uroczystości. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, zastanawiając się, czy powinieneś podróżować z psem.

Jaka jest Twoja motywacja do podróży?

Co planujesz robić podczas podróży? Czy odwiedzasz rodzinę? Wybierasz się do regionu turystycznego i robisz rzeczy turystyczne? Czy to podróż służbowa?

Spróbuj pomyśleć o tym, ile godzin dziennie może Cię nie być w pokoju hotelowym. Na przykład na wakacjach lub w podróży służbowej możliwość udania się w określone miejsca lub uczestniczenia w niektórych wydarzeniach może być ograniczona, jeśli zabrałeś ze sobą psa. Jeśli jest gdzieś, gdzie twój pies nie może pójść, musisz zostawić go w hotelu w skrzyni lub znaleźć lokalnego opiekuna, który będzie go obserwował przez kilka godzin.

Podczas podróży z psem będziesz chciał mieć bardzo jasny plan podróży. Do jakich restauracji pójdziesz? Czy Twój pies zostanie wpuszczony, czy będziesz musiał podjechać do hotelu, żeby go podrzucić? Nie licz na to, że możesz zostawić go w samochodzie. W rzeczywistości może to być nielegalne w niektórych obszarach, a nawet w ciepłe dni samochód może się szybko przegrzać.

Jeśli podróżujesz, aby odwiedzić rodzinę, czy są inne psy, z którymi Twój pies będzie musiał współistnieć przez weekend? Jaki masz plan awaryjny na wypadek, gdyby coś poszło nie tak i inne psy nie są mile widziane?

Podróżowanie z psami może być świetną zabawą, zwłaszcza gdy stanowią one integralną część rodziny. Ale w niektórych przypadkach bardziej sensowne jest pozostawienie psa poza planami.

Uwagi behawioralne

Czy twój pies w pierwszej kolejności radzi sobie ze stresem związanym z podróżowaniem? Dobrzy towarzysze podróży zwykle mają następujące cechy:

  • Nie przejmuj się kontaktem z innymi ludźmi
  • Nie są agresywne wobec innych zwierząt
  • Zachowaj doskonałe maniery na smyczy
  • Może poczekać na oddanie moczu lub wypróżnienie, dopóki nie będzie okazji
  • Nie boisz się ani nie boisz się niezwykłych dźwięków lub zabytków
  • Może być tworzony bez walki i niepokoju

Jeśli Twój pies potrzebuje pracy w którymkolwiek z tych obszarów, podróżowanie z Tobą może być niewygodne. Wypróbuj krótką jednodniową wycieczkę, aby sprawdzić zapał psa.

Wskazówki podróżnicze

Jeśli zdecydujesz się podróżować z psem, upewnij się, że ma na sobie obrożę z identyfikatorami. Zrób mu nowy identyfikator, który ma adres i numer telefonu domu lub hotelu, w którym będziesz mieszkać. Lub owinąć taśmą klejącą wokół jego kołnierza i zapisać informacje w trwałym markerze. Poświęć trochę czasu na sprawdzenie, czy jego informacje o mikroczipie są aktualne.

Współpracuj z weterynarzem z wyprzedzeniem, aby przygotować niezbędne dokumenty do podróży. Może być wymagane posiadanie zaświadczenia o wściekliźnie lub ogólnego zaświadczenia zdrowotnego, nawet jeśli podróżujesz na terenie kraju.

Latanie z psem

Linie lotnicze mają różne wymagania dotyczące dokumentacji medycznej, a loty międzynarodowe będą najbardziej skomplikowane, w zależności od przepisów zarówno linii lotniczej, jak i krajów, w których się zatrzymasz.

Jeśli lecisz w Australii, skonsultuj się z linią lotniczą, aby poznać ich wymagania. Często wymagane jest 10-dniowe świadectwo zdrowia, które wystarczy przedstawić linii lotniczej podczas odprawy z psem.

W przypadku podróży międzynarodowych zwykle wymagane jest to samo świadectwo zdrowia, ale czasami kontrola zdrowia musi odbyć się w krótszym czasie (na przykład 48 godzin przed lotem). Kraj przyjmujący może mieć dodatkowy formularz do wypełnienia przez weterynarza. Dokumenty muszą następnie zostać podpisane przez weterynarza z Ministerstwa Rolnictwa i Zasobów Wodnych i opatrzone pieczęcią urzędową. Aby uniknąć problemów, dobrze jest przefaksować dokumenty do weterynarza na lotnisku w kraju przyjmującym, aby dowiedzieć się, czy Twój pies zostanie dopuszczony do wjazdu. Nawet niewielki błąd może spowodować, że zwierzę nie zostanie wpuszczone do kraju. Niektóre linie lotnicze nie pozwolą zwierzęciu na lot bez takiej zgody weterynarza kraju przyjmującego.

Po udanym opuszczeniu Australii na międzynarodowe wakacje z psem, następnym zadaniem jest upewnienie się, że pies może wrócić do domu. Konieczne będzie ponowne sprawdzenie stanu zdrowia, zanim pies zostanie wpuszczony z powrotem do kraju. W zależności od kraju, który odwiedziłeś, Twój pies może wymagać dodatkowych badań lub może nie zostać wpuszczony.

Brzmi skomplikowanie? Międzynarodowe podróże ze zwierzętami domowymi są niestety dość kłopotliwe i prawdopodobnie nie są warte stresu, jeśli po prostu wyjeżdżasz na tydzień. Australijski Departament Rolnictwa i Zasobów Wodnych ma biura regionalne, w których można odebrać potrzebne dokumenty i uzyskać porady dotyczące najlepszego podróżowania z psem.

Po załatwieniu wszystkich formalności musisz pomóc swojemu psu w wygodnym podróżowaniu. To wspaniałe, jeśli twoje zwierzę jest wystarczająco małe, aby latać z tobą w kabinie, ale duże psy potrzebują skrzynki podróżnej i latają w przestrzeni ładunkowej.

Skrzynia podróżna Twojego zwierzaka zostanie sprawdzona pod kątem zbanowanych przedmiotów. Dobrze jest zamrozić zatrzaskowe naczynia wodne na noc, aby woda nie rozpryskiwała się podczas pierwszego ładowania. Zamiast tego woda powoli się topi, zapewniając Twojemu zwierzakowi świeże zapasy podczas podróży. Do skrzyń nie można załadować zbyt dużej ilości pościeli, ponieważ personel linii lotniczych musi być w stanie cały czas widzieć zwierzaka. Wybierz miękki, chłonny i cienki materiał, aby umieścić go w skrzyni ze swoim zwierzakiem.

Nie zaleca się uspokojenia zwierząt przed podróżą lotniczą, ponieważ zaburza to ich ciśnienie krwi i czynność serca. Skonsultuj się ze swoim weterynarzem, jeśli obawiasz się, że Twój pies jest zestresowany podczas lotu.

Wskazówki dotyczące podróży samochodem

Wybierz bezpieczny sposób, aby zabezpieczyć psa w samochodzie na długą jazdę. Niektóre psy zapinają się na pasy bezpieczeństwa, więc upewnij się, że Twój pies czuje się dobrze z tymi urządzeniami, zanim wyruszasz na wyprawę przez teren. Jeśli w samochodzie jest miejsce, skrzynia podróżna jest doskonałą opcją, ponieważ zapewnia Twojemu psu bardziej odpocząć.

podróżowanie z psem w samochodzie

Tak jak musimy zatrzymywać się co kilka godzin, aby rozciągnąć nogi, skorzystać z łazienki i coś przekąsić, podobnie psy. W rzeczywistości, ponieważ twój pies nie jest w stanie powiedzieć, jak ci jest ciasno, mądrze jest postępować ostrożnie i robić więcej przerw, a nie mniej. W miejscach odpoczynku powinno być dużo miejsca do wyprowadzania psa na smyczy. Staraj się nie dawać swojemu psu skrawków bogatego lub tłustego jedzenia, na wypadek, gdyby bolało go żołądek. Pies wymiotujący nie jest zabawny w żadnych okolicznościach, ale zwłaszcza nie w samochodzie!

Po dotarciu na miejsce zrozum, że nawet najlepiej wychowany pies może poczuć się trochę zmęczony i zrzędliwy po długiej jeździe. W ten sposób są jak dzieci, a kiedy dotrzesz na miejsce, rozsądnie byłoby pozwolić swojemu psu mieć trochę czasu dla siebie w cichym miejscu, zanim zostaniesz zbombardowany przez gości, którzy chcieliby go poznać. Oczywiście są psy, które od razu będą chciały znaleźć się w centrum wydarzeń, a umieszczenie ich gdzieś samodzielnie może zwiększyć ich niepokój. Poznaj normalne zachowanie swojego psa, abyś mógł wkroczyć, jeśli wydaje się zmęczony i dać mu spokój.

Alternatywne opcje

Jeśli zdecydujesz się nie zabierać psa ze sobą w podróż, masz do wyboru kilka opcji.

Możesz albo wejść na pokład swojego psa w hodowli, poprosić opiekunkę o przyjście do domu lub poprosić psa, aby przespał się w czyimś domu. Nie wszystkie budy to smutne, samotne miejsca. W rzeczywistości niektóre psy nie mają nic przeciwko pozostaniu w hodowli. Ale nawet najbardziej luksusowe budy wciąż nie zapewniają komfortu w domu. Podłoga jest nadal twarda, pomieszczenie jest wciąż małe, dźwięki, widoki i zapachy są wciąż inne, a rutyna jest nadal niezwykła.

Posiadanie opiekunki zwierząt domowych do domu jest znacznie bardziej popularną opcją, ponieważ Twój pies będzie w stanie utrzymać to samo otoczenie i mieć zasadniczo taką samą rutynę.

Jest to po prostu kwestia osobistych preferencji, jeśli zdecydujesz, że opiekun przyjdzie do twojego psa lub wyślesz go do opiekunki. Można bezpiecznie założyć, że Twój pies będzie zadowolony z pozostania w domu, ale niektóre psy mogą cieszyć się własną przygodą, szczególnie jeśli oznacza to, że opiekunka będzie mogła spędzić z nimi więcej czasu.

Aby znaleźć zaufanych opiekunek domowych wydaje się trudne zadanie, ale na szczęście to isnt. Opiekunowie zwierząt domowych polegają w dużej mierze na ustach i pozytywnych opiniach, aby rozwijać swoją działalność. Szukaj online lub poproś swoich właścicieli psów o polecenie opiekunki. Po zawężeniu kilku opcji zaproś ich, aby spotkali się z tobą i twoim psem, abyście mogli lepiej poznać potencjalnych opiekunów.

podróżowanie z psem w samochodzie

Czy dużo podróżowałeś ze swoim psem? Jakie porady i wskazówki podjąłeś po drodze? Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w komentarzach poniżej!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel