Darmowa dostawa od 129,00 zł

Wędrować z psem

2020-07-23
Wędrować z psem

Spacer po lokalnym parku to świetny pomysł. Jest to wygodne, relaksujące i może być wykonywane codziennie, aby Twój pies był aktywny i szczęśliwy. Wybierasz się na wędrówkę - to świetna zabawa!

To najlepsza weekendowa aktywność, wybierając pieszą wycieczkę pieszą godzinę lub dwie od domu. Chwyć swojego psa i rzuć niezbędne rzeczy z tyłu, mamy przewodnik, który sprawi, że będzie to świetna wycieczka.

Wędrówki z psem

Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać piesze wędrówki i krzewy ze swoim zwierzakiem.

Badaj przyjazne dla psów szlaki i trasy.

Bardzo ważne jest zbadanie, które wycieczki są przyjazne psom. Szlak może zostać uznany za nieodpowiedni dla psów z wielu powodów. Dzika przyroda może być zagrożona lub chroniona w poszczególnych parkach, lub może być tak po prostu dlatego, że szlak jest zbyt zaawansowany i może nie być idealny dla twojego psa do poruszania się z tobą.

Zawsze sprawdzaj przed odwiedzeniem kempingów i szlaków, aby upewnić się, że są one przyjazne psom. Warto również odwiedzić strony internetowe parków, aby sprawdzić aktualizacje wszelkich pestycydów lub pułapek, które mogą być aktywne. Większość parków będzie miała wyraźne oznakowanie wokół tych obszarów, ale po dwóch godzinach jazdy nie chcesz dowiedzieć się, że park nie jest odpowiedni dla twojego futrzanego przyjaciela!

Idź przygotowany

Rozmawialiśmy z naszą entuzjastką pieszych wędrówek, Tią, która uwielbia zabierać swoją Border Collie, Shadow, kiedy tylko może.

„Musisz sporządzić listę kontrolną następujących rzeczy, które należy przynieść”:

  • Wybierz mix szlaków dla siebie i swojego psa
  • Buty dla psów
  • Torba dla psa
  • Kupki
  • Wodoodporna kurtka dla Ciebie i Twojego psa
  • Uprząż i mocowanie samochodu
  • Butelka na wodę 3 w 1 i miska dla psa od DOOG
  • Długa smycz, aby Twój pies mógł bezpiecznie wędrować i eksplorować
  • Bandaż uciskowy i zestaw pierwszej pomocy

Bądź bezpieczny!

Ważne jest, aby chronić swojego psa, zapewniając mu leczenie zapobiegające kleszczom na kilka dni przed wyruszeniem na wędrówkę.

Naturalnymi żywicielami paraliżujących kleszczy są rodzime zwierzęta w buszu. Jednak kleszcze zwykle łączą się z innymi obcymi gospodarzami, w tym psami i ludźmi. Kleszcze porażające są najbardziej niepokojącym gatunkiem kleszczy dla właścicieli zwierząt domowych i weterynarzy w Australii, ponieważ jedno ugryzienie przez kleszcza porażającego może zabić psa. Bądź więc bezpieczny i upewnij się, że Twój pies został wyleczony przed wyjazdem.

Nasza wycieczkowicz, Tia, mówi, że zawsze trzyma Shadow na swojej smyczy „Zostawiam Shadow na jej smyczy dla bezpieczeństwa. To uniemożliwia jej zjedzenie czegokolwiek, czego nie powinna”. Istnieje również możliwość spotkania z dziką przyrodą podczas podróży, więc trzymanie psa na smyczy jest najlepszym sposobem na zapewnienie im bezpieczeństwa i bezpieczeństwa tubylców.

Wędrówki z psem

Powiedz komuś, dokąd idziesz

Zanim wyruszysz, upewnij się, że powiedziałeś komuś z rodziny lub bliskiego przyjaciela, gdzie idziesz. Ludzie często zdezorientowali się w krzakach w obszarze bez sygnału telefonu komórkowego. Ważne jest, aby ktoś inny znał twoje miejsce pobytu, jeśli ty i twój pies zgubicie się i nie będziecie mogli uzyskać sygnału telefonu, aby wezwać pomoc.

Zabierz ze sobą zabawną zabawkę dla swojego psa

Nigdy nie wiesz, jakie magiczne małe dziury i otwarte obszary możesz natknąć się podczas eksploracji na uboczu. Pamiętaj, aby zapakować lekką, przyjazną wodzie zabawkę dla psa, z którą pies będzie się mógł bawić po drodze. Nasze zabawki z rodziny kijów unoszą się w wodzie, są lekkie i świetnie nadają się do zabrania ze sobą miejsca w plecaku.

Wędrówki mogą być nieuporządkowanym biznesem, ale nie pozostawiaj śladu!

Gdy jesteś na zewnątrz, tak ważne jest, aby opuścić środowisko w taki sposób, w jaki je znalazłeś. Odbierz za psem z workami na śmieci. Tia zainwestowała w pieszy plecak na wycieczki piesze. Mówi, że chodzi głównie o to, by Shadow „nosił swoją kupę”, ale posiadanie małej torby lub plecaka jest niezbędne, aby nie pozostawiać śladu. Nie zachęcaj swojego psa do ścigania ptaków lub dzikiej przyrody i nigdy nie pozwól im jeść materii roślinnej lub mięsa, które możesz spotkać podczas wędrówki.

Dobrym pomysłem jest trzymanie w samochodzie starego ręcznika lub ręcznika kąpielowego, aby oczyścić łapy psa po powrocie do samochodu. To ostatnia rzecz, o której myślisz, ale zaufaj nam, podziękujesz nam później!

Miłej wędrówki!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel